Kim jesteśmy

Ukochaliśmy kamień.Jego potęga towarzyszy
nam od wielu lat


heading1Kim jesteśmy

Doceniamy moc i naturalną architekturę kamienia zapraszając go do naszych domów i naszego życia, aby cieszyć się jego dobrą energią.   Ten wymagający i surowy materiał przy odrobinie naszej czułości stanowi niepowtarzalne i wyjątkowe piękno, a technologia, którą posiadamy pomaga nam przenieść do wnętrz nieoczywiste obrazy prosto z natury.

 

Kamień to pasja właściciela firmy Pana Józefa Orzechowskiego. Podróżuje poszukując go na całym świecie i odwiedzając najróżniejsze zakątki odkrywa coraz to bardziej niesamowite naturalnie zaprojektowane wzory.

 

Najważniejsza jest dla nas odpowiedzialność wobec środowiska, dlatego maksymalnie wykorzystujemy każdy kawałek materiału szanując jego pochodzenie i niepowtarzalność.   Wieloletnie doświadczenie i zespół ekspertów pozwalają nam na realizację najbardziej wymagających i wyszukanych projektów. Zaufanie naszych Klientów jest dla nas nagrodą za inspirowanie ich do korzystania z odważnych i nieoczywistych rozwiązań oraz partnerską współpracę podczas realizacji ich marzeń.

Wartości markiDesignTo nasz sposób myślenia o funkcjonowaniu firmy, projektowaniu produktów oraz wykorzystaniu materiału. To podejście, które opiera się na pracy zespołowej, współpracy z projektantami oraz wrażliwości na potrzeby klientów.Odpowiedzialność wobec środowiska, klientaMaksymalne wykorzystanie każdego kawałka materiału zrodzonego w naturze towarzyszyło nam od początku powstania firmy. Z dużym szacunkiem podchodzimy do realizacji naszych projektów oraz stawiamy na partnerską współpracę z naszymi klientami oraz pomoc w realizacji ich marzeńZaufaniePrzejrzystość i jasne zasady współpracy są dla nas podstawą budowania firmy i partnerskiej relacji z naszymi klientami. Najwyższa jakość produktów i usług jest celem naszego działania oraz motorem napędzającym nasz ciągły rozwój.DoświadczenieKamień towarzyszy nam od ponad 35 lat. Wiemy o nim wszystko, kochamy jego naturę i nauczyliśmy się z nim postępować. Nasze ogromne doświadczenie i zespół ekspertów oraz nowoczesny park maszynowy dają nam nieograniczone możliwości w realizacji najbardziej wymagających projektów. Dzięki temu jesteśmy w stanie Inspirować- Projektować i Realizować marzenia naszych klientów.ORZECHOWSKI to firma rodzinna z dużym doświadczeniem, działająca ponad 35 lat w branży. To zespół ekspertów, profesjonalistów, fachowców, którzy wiedzą wszystko o naturalnym kamieniu, znają̨ jego właściwości, potrafią̨ pracować́ z jego materią i wykorzystują̨ do tego własny, nowoczesny park technologiczny. Prowadzą kompleksową usługę̨ od projektu i doradztwa, po montaż i realizację, wiedzą jak właściwie pielęgnować kamień w codziennym użytkowaniu. Główna siedziba firmy oraz showroom znajduje się na Mazurach w Działdowie, drugi showroom jest w Warszawie. Orzechowski realizuje usługi zarówno w kraju, jak i za granicą.

Od początku istnienia firma funkcjonowała pod nazwą GRAN-MAR. Wraz ze zmianami rynkowymi, nowymi potrzebami klientów, wprowadzaniem nowych kategorii produktów oraz zapotrzebowaniem na realizację usług na arenie międzynarodowej i pozyskanie dotacji, przedsiębiorstwo zdecydowało się wdrożyć proces wzorniczy, zaktualizować strategię marki i wypracować nowe rozwiązania. Śledząc trendy oraz obserwując zmiany gospodarcze, technologiczne i przede wszystkim ekologiczne, firma wprowadza nowe produkty i modyfikuje istniejącą ofertę. Przechodzi rebranding marki, wprowadza nową identyfikację wizualną oraz zmienia nazwę na ORZECHOWSKI od nazwiska założyciela firmy Józefa Orzechowskiego, który wraz z dwoma córkami oraz zespołem doświadczonych ekspertów zarządza przedsiębiorstwem. Wprowadza nowe logotypy i tworzy nowe brandy, porządkując kategorię produktów.

Wraz ze zmianą pozycjonowania marki oraz nową ofertą dedykowaną klientowi z rynku premium firma rozpoczęła proces wzorniczy, którego efektem jest współpraca z polskimi projektantami w ramach, której powstają projekty nowych produktów zarówno w istniejących do tej pory kategoriach oraz nowych obszarach. ORZECHOWSKI realizuje zamówienia korzystając z najwyższej jakości materiałów, w tym pozyskiwanych w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem: granitu, marmuru, spieków kwarcowych. Projekty realizuje z obszaru wyposażenia wnętrz: kominki, parapety, posadzki, blaty, schody, posadzki, meble, łazienki, kuchnie oraz elewacje, stoliki, umywalki, patery kamienne . W ofercie znajdują się kamienie z całego świata, które najczęściej osobiście wyszukuje założyciel firmy Józef Orzechowski, absolutny miłośnik i pasjonat w obszarze kamienia naturalnego.

Ponadczasowe piękno ukryte w kamieniu jest dla nas wyzwaniem przy projektowaniu nowych produktów i realizowaniu usług. Design stanowi ważny element naszego rozwoju i towarzyszy nam na każdym kroku myślenia o tym materiale i jego wykorzystaniu w przestrzeni naszych domów.
Józef Orzechowski
Założyciel i dyrektor zarządzający firmy
Nowoczesny park maszynowy
Nowoczesny park maszynowy

Nasze doświadczenie, wiedza i umiejętności przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynowego jaki posiadamy, dają nam nieograniczone możliwości precyzyjnego wykonywania nawet najbardziej wyszukanego zamówienia oraz skomplikowanego wzoru w najwyższej jakości wykonania. Posiadamy możliwość i umiejętność odróbki każdego rodzaju kamienia, granitów i marmurów sprowadzanych przez nas z całego świata zarówno w formie slabów jak i płyt kamiennych. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami CNC- 5 i 3 osiowymi, cyrkularkami, frezarkami, szlifierkami, polerkami oraz Water- Jet.

 

Chętnie realizujemy najtrudniejsze wyzwania.

Dlaczego warto nam zaufać


37
Lata doświadczenia
Lata istnienia firmy na rynku
32
Pracowników
Interdyscyplinarny zespół
34
Kraje
Z którymi współpracujemy

Nasze marki

 

Skip to content